Co się tak naprawdę w życiu liczy… ?

DSCN3803Moja ulubiona pogoda piękne ciepłe słoneczko i delikatny mrozik przez kierowców może troszkę mniej lubiana, ale dla mnie idealna na spacer, zakupy, czy też kawkę na balkonie i rozmyślania o życiu.

Dziś hasło pod tytułem „Co się tak naprawdę w życiu liczy…” Pieniądze, kariera, nowy samochód, dom pełen gadżetów i nowinek technologicznych czy drugi człowiek? Jakimi wartościami, kierujemy się gdy na naszej drodze staje drugi człowiek ? Tak nie wielu
z Nas przechodząc obok bezdomnego zastanawia się dlaczego ten człowiek jest bezdomny? A przecież bezdomność często nie jest kwestia wyboru tylko przymusu.

Czasami warto się zatrzymać i zastanowić… Czy nie lepiej będzie jak poświęcimy ułamek swojego cennego czasu dziecku, schorowanej mamie, rodzeństwu, które ma problemy, czy też sąsiadowi. Dla nas zwykła rozmowa a dla nich informacja, że są dla kogoś ważni
i  kochani. A może lepiej przejść obok i udawać, że wszystko jest w porządku bo przecież jak dziś nie odwiedzę mamy, nie zagram z dzieckiem, czy nie porozmawiam z rodzeństwem to nic się nie stanie , ale jak to zrobię to stracę pieniądze, ważny kontrakt, itp. – to tylko wymówki, które są w dzisiejszych czasach na porządku dziennym. Liczą się pieniądze, luksusowe samochody, domy i gadżety a gdzie w tym wszystkim jest drugi człowiek?

Wystarczy jedna zła decyzja i stajemy się niewolnikami. Tak jest NIEWOLNIKAMI gier komputerowych i telewizyjnych, internetu, telefonów komórkowych i pracy. Zapominamy, że obok Nas żyje drugi człowiek a jeśli go zauważamy to tylko dla tego, że ma lepszy samochód od Nas czy nowy dom poza miastem. Tak rzadko zwracamy uwagę dusze drugiego człowieka. Przestajemy być wrażliwi na drugiego człowieka, tworzymy podział, którego uczymy Nasze dzieci – podział na biednych i bogatych. Media często  kreują kanony piękna i luksusu zapominając o tym, że w życiu tak naprawdę liczy się drugi człowiek, nie ilość laików, komentarzy, polubień pod zdjęciem czy wpisem z pustego życia na  pokaz.

Może warto się dziś zastanowić czy Nasze życie ma sens ? Idą święta Bożego Narodzenia czas magii , może warto ją wykorzystać i zrobić coś dla drugiego człowieka bezinteresownie, ale nie na pokaz tak po prostu zatrzymać się i podać pomocną dłoń starszej Pani, przepuścić w  kolejce matkę z małym dzieckiem, czy też po prostu uśmiechnąć się do kasjerki w sklepie , kiedy wszyscy się denerwują, że musza stać w kolejce do kasy a przecież im się spieszy. Może warto pomyśleć o tym, że przecież ta kobieta też ma rodzinę, która na nią czeka, też chciałaby być w domu a nie siedzieć na kasie sklepowej. Pomyślmy  o drugim człowieku a zwłaszcza tym najmniejszym bo to czego nauczymy dziecko teraz w przyszłości zaprocentuje na plus dla Nas. Podarujmy drugiemu człowiekowi swój czas a będziemy bardziej bogaci niż nie jeden miliarder.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s