Jedne z moich ulubionych zdjęć

DSCN2272IMG_20160608_172655Uwielbiam robić zdjęcia. Uwieczniać niezapomniane chwile czy też momenty z życia człowieka oraz przyrody, która tak szybko się zmienia i nigdy nie powtarza. Moje zdjęcia to nie są zwykłe zdjęcia. Choć na pierwszy rzut oka tak wyglądają. Każde z tych zdjęć zawiera swoją unikalną historię, wspomnienia, chwile refleksji, zachwytu ułamek mojego życia – moment, w którym się zatrzymałam  i zastanowiłam nad sensem tego co robię dla siebie i drugiego człowieka.

Kiedy dostajemy kwiaty  nie zastanawiamy się jak one wyglądały kiedy jeszcze rosły
w szklarni, na rabatce czy tez łące, nie myślimy o tym ile pracy musiał ktoś poświecić by
z małych nasionek wyrosły tak piękne kwiaty. Nie zastanawiamy się nad ich zapachem, nad tym jaki motyl na nich przysiadł. Bo skupiamy się tylko na tym co widzimy.

Tak samo jest z przyrodą i krajobrazami. Cieszą nasze oko ale nigdy nie zastanawiamy się ile trzeba było czasu by postał taki a nie inny krajobraz. Tworzymy różne programy ochrony przyrody a jednocześnie ją niszczymy, zaśmiecamy, poprzez budowanie nowych domów, centrów handlowych, autostrad, obwodnic,  itp. Nie mamy czasu by się zatrzymać i zastanowić czy warto wycinać drzewa, niszczyć domy zwierząt tylko dla tego, żeby wybudować kolejny wieżowiec lub supermarket.

Coraz rzadziej zatrzymujemy się by podziwiać piękno przyrody bo przecież jest ono niematerialne. Nie da się za nie nic kupić więc nie poświęcamy mu zbyt wiele naszego jakże drogocennego czasu. A może czasami warto by było się zatrzymać i pozwolić sobie na totalny odpoczynek nie tylko dla ciał ale także dla umysłu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s