Najpiękniejsze świątecznej prezenty

15589601_1321854787856128_276550009871988330_n[1]Ida święta i nierozłączne z nimi kupowanie prezentów. Dla mnie osobiście jest to horror. Bieganina, nerwy, stres i poszukiwanie nie wiadomo czego. Bardzo lubię dawać prezenty, ale kurcze po co z tego robić taką wariację. Czy nie wystarczyły by proste własnoręcznie wykonane prezenty lub słowo wybaczam, przepraszam czy też Kocham Cię za to, że po prostu jesteś . Tyle czasu poświęcamy na kupowanie prezentów a może lepiej go poświecić drugiemu człowiekowi, to naprawdę daje więcej radości niż materialne prezenty.

Przez cały rok zapominamy o dawaniu prezentów tak bez powodu a na Boże Narodzenie robimy mega zamieszanie i udajemy, że nam zależy na najbliższych bo dostali od Nas prezent a to przecież nie o to chodzi. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, to czas wybaczania, zapominania o kłótniach i sporach, cieszenia się z zapachów, smaków
i wspólnych chwil spędzonych na przygotowywaniu dekoracji.

Markety i producenci przed świętami tworzą kolorowe opakowania dla znanych Nam już zabawek i tak naprawdę to nie ma zbyt dużego wyboru. Dzieci w dzisiejszych czasach maja już tak przepełnione pokoje, że nawet „oddam za darmo” nie pomaga w organizacji ich przestrzeni życiowej a co gorsze co roku pojawia się ten sam problem co kupić przecież wszystko już ma . No i tu się  pojawia lampeczka – elektronika bo to przecież każde dziecko może do siebie dopasować poprzez ściąganie ulubionych gier. Tylko czy ktoś pomyślał o konsekwencjach oczywiście, że nie bo najważniejsze, żeby dziecko dostało prezent a skoro ma już wszystkie zabawki to co kupić ?

Sami się nakręcamy, bo kupujemy coraz więcej prezentów nie tylko dla dzieci, poszukujemy nie wiadomo czego zamiast po prostu dać najprostszy i najmniej kosztowny prezent – Nasz czas, naszą dziecięcą radość. Tak dziecięcą radość przestańmy być dorosłymi, którzy cały czas są poważni. Bawmy się i śmiejmy. A prezenty materialne no cóż wręczajmy w ciągu roku tak po prostu bez okazji.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s