Przedświąteczne przygotowania

DSCN3900Zaczęło się świąteczne szaleństwo a razem z nim  kilometrowe kolejki w sklepach, nerwy i stres czy uda się dostać idealny prezent dla bliskich? Czy kupiliśmy wszystkie potrzebne składniki? Czy o niczym nie zapomnieliśmy? Czy dekoracje będą pasowały? Itd. W tym pędzie i szaleństwie zapominamy co tak naprawdę się w święta liczy  – nie są to prezenty, czy suto zastawiony stół tylko rodzina, bycie razem, wybaczanie sobie
i najbliższym.

Boże Narodzenie to magiczny czas: blask choinki, lampek i świec, mieniący się brokatem praktycznie cały dom, zapach piernika, pomarańczy z goździkami i cynamonu. To czas kiedy przebaczamy a rodzina jest razem mimo tego co się przez cały rok wydarzyło. Tylko czy naprawdę musimy czekać cały rok, żeby się pogodzić, porozmawiać ze sobą szczerze ?

Ja dziś zaczęłam od zmiany wystroju na bardziej świąteczny i analizy całego roku. I dzięki temu już wiem co mogę w przyszłym roku zmienić by moje relacje z najbliższymi były jeszcze lepsze i bym zyskała to co w życiu najważniejsze : szczęście i spokój ducha. Nie ma co po raz kolejny dawać szansy ludziom, którzy jej nie doceniają. Czasami trzeba im przebaczyć i pójść własna drogą by kiedyś móc powiedzieć: udało mi się jestem szczęśliwym człowiekiem. Warto wyrzucić z siebie złe emocje teraz i cieszyć się magia Świat Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s