‘’Gdy jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają. Jednak często patrzymy tak długo i z takim żalem na te zamknięte drzwi, że nie widzimy tych, które się dla nas otworzyły.’’ (A. G. Bell)

door-vector-drawing-city-house-33268531[1]

Jeden z moich ulubionych cytatów. Wraz z Nowym Rokiem każdemu z Nas otwierają się nowe drzwi i nie musimy posiadać do nich klucza. Tylko od Nas zależy czy zwycięży nasza ludzka ciekawość i je otworzymy czy pozostaniemy przed zamkniętymi drzwiami przeszłości, która nigdy już nie wróci.

W życiu trzeba iść do przodu nie zależnie od trudności jakie spotykamy na drodze i otwierać kolejne drzwi by stać się silniejszym, spełniać swoje marzenia i być szczęśliwym a klucze do zamkniętych drzwi schować głęboko w skrzyni na dnie oceanu by już nigdy ich nie otworzyć, by nie marnować cennego czasu i nie patrzeć na nie z żalem, który działa na nas destrukcyjnie. Pozostając przed zamkniętymi drzwiami odbieramy sobie szansę na rozwój osobisty i osiągniecie prawdziwego szczęścia,  Dlatego ja założyłam sobie, że w tym Nowym roku co miesiąc będę zamykała jedne drzwi a drugie otwierała, dam sobie szansę na poznanie nowych ludzi, na realizowanie swoich pasji oraz marzeń, pozwolę sobie na konstruktywny egoizm i chwile błogiego lenistwa.

Nie zamykajmy się pośrodku żalu za tym co było bo to i tak nie wróci a my stracimy najlepsze lata naszego życia – staniemy się zgorzkniali i samotni. Bądźmy odważni, nie bójmy się wyzwań.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s