Nareszcie wiosna

DSCN4373DSCN4353DSCN4350DSCN4347

          Nareszcie przyszła wiosna a wraz z nią budząca się do życia przyroda. Budzi się także nadzieja na lepsze jutro, optymizm i pogoda ducha. Wraz z wiosną nasze życie nabiera tempa a marzenia i noworoczne plany zaczynają nabierać rozpędu w kierunku realizacji. Troski zaczynają być jakby mniejsze a problemy szybciej się rozwiązują.

          Poranna kawa na balkonie, praca a po pracy rower aparat lub telefon i podróż przed siebie bez zbędnego bagażu jakim są troski i zmartwienia dnia codziennego jak
w piosence Maryli Rodowicz : „(…)Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet, ściskając w ręku kamyk zielony, patrzeć jak wszystko zostaje w tyle.(…) tylko, że mi wystarczy rower a stacjami jest budząca się do życia przyroda i to ja decyduje kiedy się zatrzymam i na jak długo by uwiecznić to co tak szybko się zmienia.

         Wiosna to nie tylko pora roku to także doskonały czas na podejmowanie poważnych decyzji, które zmienią całe nasze życie czasami wywracając do góry nogami to co tak starannie budowaliśmy przez lata lub powodując tylko zmianę w życiu naszych najbliższych. Zmianę, która wprowadzi w nasze życie spokój, da poczucie równowagi, bezpieczeństwa i spełnienia. Tak jak wiosna budzi się do życia tak decyzje przez nas podejmowane sprawiają, że budzimy się, uwalniamy naszą wewnętrzną siłę, która po pewnym czasie sprawi, że rozkwitniemy jak kwiat i każdy będzie nas podziwiał za odwagę, determinacje, pewność siebie i życie o jakim inni tylko marzą.

          Łapmy chwile, cieszmy się nimi, bo tak szybko mijają. Eliminujmy to co sprawia, że nie możemy rozkwitać i nie pozwala cieszyć się tym, co nam sprawia nam radość oraz tym, co kochamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s