Chwila dla siebie

DSCN5101DSCN5093DSCN5091DSCN5094DSCN5097DSCN5087

Czasami w życiu trzeba zwolnić tempo, uciec od zgiełku miasta, pracy, telefonów i ludzi
w obecności, których nie czujemy się komfortowo by nabrać dystansu do problemów
i samego siebie. Nie zawsze jednak taka ucieczka nam się udaje dlatego warto mieć tzw. chwile dla siebie, którą może być spacer, czytanie ulubionej książki, ciepła kąpiel, itp. Każdy z nas powinien przynajmniej raz dziennie korzystać z takiej chwili dla siebie by zwyczajnie odpocząć nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Taki odpoczynek psychiczny jest bardzo potrzebny by łatwiej nam było radzić sobie z wiąż rosnącym stresem.

Tylko jak znaleźć taką chwilę dla siebie gdy żyje się w ciągłym biegu od samego rana: biegiem odprowadzić dzieci do szkoły, by zdążyć do pracy. A w pracy też nie lepiej wszystko do zrobienia na wczoraj. Po pracy biegiem na zakupy by zdążyć odebrać dzieci, zrobić i zjeść obiad, zawieść dzieci na dodatkowe zajęcia, miedzy czasie ogarnąć mieszkanie, odebrać dzieci, odrobić z nimi lekcje, zjeść kolacje, ogarnąć dzieci do spania (co wcale nie jest takie łatwe – mycie zębów trwające jak najdłużej byle tylko nie iść do łóżka, tysiące całusów na dobranoc i wreszcie bajka – z maślanymi oczkami 🙂 jedna
a później druga i kolejna) a kiedy  już zasną sprzątanie po kolacji, praca przyniesiona do domu by nie mieć zaległości i w końcu wymarzony sen, z którego wyrywa nas dzwoniący budzik….

Kolejny dzień w biegu a tu czekają na nas cudowne chwile i widoki, które nigdy więcej się nie powtórzą dlatego łapmy je garściami i nie czekajmy aż nasze zdrowie nam na to nie pozwoli. Planujmy chwile dla siebie tak by zawsze był na nią czas bo dzięki niej będziemy bardziej szczęśliwi i spełnieni a szara codzienność dnia nabierze tęczowych barw.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s