Wolny czas

Praca, dom, zakupy, dziecko, szkoła … miliony zajęć w ciągu dnia . Ja to wszystko ogarnąć ? Hmm… dobre pytanie. Jak to ogarnąć by mieć jeszcze czas dla siebie i dzieci ? Pierwsza myśl jak nam przychodzi do głowy to, że się NIE DA. Otóż DA SIĘ trzeba tylko dobrze zorganizować swój czas i zrezygnować z „pochłaniaczy czasu”. Telefon, komputer, internet i tablet ułatwiają nam życie ale kosztem uzależnienia. Coraz częściej stajemy się ich niewolnikami i to one decydują o naszym czasie a właściwie o jego braku.

Kto z nas po przyjściu z pracy nie korzysta z komputera czy tableta, nie odbiera telefonów nie wspominając o graniu w gry –  niby dla relaksu po ciężkim dniu w pracy ? Zawsze jest coś do załatwienia na wczoraj, pilna rozmowa czy e-mail. Nie chcąc strącić pracy po godzinach odbieramy telefony piszemy e-maile czy też wykonujemy pracę, której nie zdążyliśmy zrobić w ciągu 8 godzin za które nam płacą. Poświęcamy nasz wolny czas na naukę i dokształcanie się poprzez internet by tylko nie stracić pracy by się wykazać tylko czy warto ? Wiadomo, że w dzisiejszych czasach o dobrze płatną pracę jest trudno tylko czy warto poświęcać swój wolny czas dla paru złotych więcej ? Czy nie lepiej poświęcić go dla rodziny dla kogoś bliskiego, wyjątkowego, na przyjemności
i pasje. Decyzja jest niezwykle trudna, bo jak wszyscy wiemy bez pracy i pieniędzy trudno żyć.

Dzieci dorastają a ludzie odchodzą a my  zostajemy z zerami na koncie, które nie zwrócą nam straconego czasu i nie dadzą bliskości drugiego człowieka. Dlatego pamiętajmy, że to my decydujemy jak spędzamy nasz wolny czas a nie elektronika czy też szef. PLANUJMY NASZE życie wykorzystując każdą wolną chwilę tak jak by to miała być nasza ostatnia chwila, bo życie nie jest nam dane na zawsze tylko pożyczone i czy tego chcemy czy nie kiedyś przyjdzie taki moment, że trzeba będzie je oddać. Korzystajmy z życia pełnymi garściami, nie odkładajmy marzeń na później i spędzajmy czas z ludźmi dla nas ważnymi a nie z telefonem przy uchu czy komputerem przed oczami.

Nie marnujmy czasu na pracę po godzinach, za którą i tak nie dostaniemy pieniędzy! Szanujmy swój wolny czas a uda nam się wszystko bez problemu ogarną i jeszcze zostanie nam czasu na relaks z rodziną i znajomymi oraz realizację pasji i marzeń. Planujmy każdy swój dzień i rezygnujmy z tego co powoduje, że tracimy rachubę czasu. Jak wyłączymy telefony, tablety i komputery świat się nie zawali a my znów staniemy się właścicielami własnego czasu i z łatwością ogarniemy to czego do tej pory nie ogarnialiśmy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s