Kobieca siła

Wszyscy dookoła mówią bądź silna, nie poddawaj się, poradzisz sobie, nie możesz się poddawać, walcz, nie rób z siebie ofiary, niedorajdy itp. A ja czasami jestem zmęczona, nie mam siły ciągle udawać twardej , niezależnej kobiety. Podobno my kobiety musimy być silne, ale to nie prawda. Musimy być po prostu sobą !

Delikatne, nieporadne, wrażliwe kobietki kokietki. Nie musimy być we wszystkim doskonałe bo doskonali ludzie nie istnieją a nawet jeśli są tacy ludzie to na pewno nie są szczęśliwi. Tak bardzo chcemy być niezależne, iż zapominamy o naszej największej sile jaką jest nasza kobiecość. Codziennie bierzemy na swoje barki tak wiele spraw zapominając, że obok są silni mężczyźni. A wieczorem mimo zmęczenia planujemy kolejny dzień i kolejne obowiązki . I znów nasza kobieca delikatność  gdzieś znika.
A przecież to dzięki niej , dzięki naszej wrażliwości na krzywdy innych i na piękno otaczającego nas świata świat się zmienia na lepsze.

Nie musimy cały czas być nie zastąpione i niezależne. Czasami warto sobie odpuścić
i oprzeć się na silnym męskim ramieniu. To nic strasznego, że od czasu do czasu okażemy naszą kobiecą słabość i poprosimy o pomoc w końcu jesteśmy tylko ludźmi
a nie robotami. Nasz umysł i ciało potrzebują regeneracji oraz odpoczynku i choćbyśmy się nie wiadomo jak starały to i tak w końcu przyjdzie taki moment, że nie będziemy już w stanie dalej się nie poddawać.

Kiedy dopada nas zmęczenie warto zadać sobie pytanie: Czy warto samej walczyć  ?
A może lepiej wykorzystać naszą kobiecą delikatność i urok osobisty  by osiągnąć zamierzony cel.

W końcu nie od parady mamy ten nasz  czar i kobiecy wdzięk.  Korzystajmy z niego kiedy tylko mamy możliwość a osiągniemy wiele więcej niż sobie zaplanowałyśmy . Nie dajmy sobie wmówić, że mamy być twarde bo takie jest życie. To nieprawda, życie choć brutalne i okrutne naprawdę potrafi być piękne trzeba tylko znaleźć kobiecy sposób na radzenie sobie z natłokiem obowiązków.  NIE MUSI to być  codzienna harówka od rana do wieczora. Wystarczy sprytny kobiecy  plan, bo przecież Naszą siłą jest nasza kobieca nieporadność.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s